Branický chlupáč

O našem prvním vrhu Grénů

Elianne Balpoa


Lothar Donum Cordis

Před mnoha a mnoha lety jsem měla fenku šeltie, a bydleli jsme v Braníku, název chovatelské stanice "Branický chlupáč" byla tedy jasná volba.

Psi přicházejí  a bohužel také odcházejí. Mít jen jednu fenku gréna mi připadalo málo. Protože je Elina hezká, zdravá a hodná holka, chci mít doma i její dceru.

Jako manžel byl vybrán Lothar Donum Cordis z Polska. Je to hezký pes, není velký. Je to normální grén, jak má být. Takže já si pochopitelně myslím, že to byla dobrá volba. 

S Elinou cvičím agility, běhá v nejvyšší kategorii A3. Lothar, tatínek, cvičí s paničkou obedience. Proto doufám, že štěňata budou po rodičích aktivní milovníci sportu.


Many years ago I had a Shetland Shepherd girl and we lived in Braník, so the name of the kennel "Branický chlupáč" was a clear choice.

Dogs come and unfortunately also leave. Having only one female dog was not enough. Because Elina is a nice, healthy and good girl, I want to have her daughter at home too.

As a husband, Lothar Donum Cordis from Poland was chosen. He's a nice dog, he's not tall. It's a normal Groenendael, as it should be. So of course I think he was a good choice.

With Elina I practice agility, running in the top A3 category. Lothar practices obedience with his owner. Therefore, I hope puppies will be active sports lovers as well as their parents.